Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na motocyklu

0
800

Motocykliści należą do najbardziej narażonych na motoryzację. W przypadku kolizji z pojazdem czterokołowym motocyklista jest zawsze w bardzo niekorzystnej sytuacji. Wypadek, który jest zwykłym ćwiczeniem polegającym na uderzeniu w panel samochodu lub ciężarówki, może oznaczać śmierć lub niepełnosprawność motocyklisty. Nietrudno jest stracić kończynę, poważnie uszkodzić narządy wewnętrzne lub zostać sparaliżowanym.

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla # 1: Klamra na tym kasku

Często istnieje spór między tymi, którzy wierzą w kask motocyklowy, a tymi, którzy tego nie robią. Według zdrowego rozsądku trudno jest oddzielić jeden argument od brygady bez hełmu, która ma jakikolwiek sens. Statystyki badań dodatkowo potwierdzają zasadność noszenia kasków, pokazując, że ogromna liczba motocyklistów unika śmierci przez ich noszenie.

Bardzo częstym scenariuszem wypadku motocyklowego jest zrzucenie zawodnika i lądowanie na jego głowie. Dla osób noszących dobry kask zwykle można uniknąć poważnych urazów głowy. Wyrzucony jeździec może skończyć się silnym bólem głowy, ale przynajmniej żyją!

Nawet obrażenia głowy odniesione przy niskim uderzeniu mogą być śmiertelne. Niedawny przypadek został zgłoszony, gdy stacjonarny motocyklista bałaganił na podjeździe, stracił równowagę, spadł z roweru i uderzył głową w betonowy podjazd. Zmarł z powodu obrażeń kilka dni później. Ponieważ nigdzie nie jechał, nie miał na sobie kasku. Rezultat był tragiczny i można go było łatwo uniknąć.

Kask z pewnością nie jest żelazną gwarancją, że można uniknąć wypadku lub poważnych obrażeń – nie ma takiego urządzenia zabezpieczającego. Jednak noszenie kasku motocyklowego z pewnością zwiększy szanse na przeżycie wypadku motocyklowego.

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla # 2: Noś jaskrawą odzież ochronną

Motocykliści powinni zawsze nosić odpowiedni sprzęt ochronny i być wyraźnie widoczni dla innych kierowców. Wypadki motocyklowe mogą być dość przerażające. Rowerzyści wyrzuceni z motocykla mogą ślizgać się po asfalcie, a bez ochronnej odzieży skórzanej lub butów mogą siłą wbić skały, szkło i inne przedmioty w ciało. Może to mieć katastrofalne konsekwencje w bólu i cierpieniu, których łatwo można było uniknąć.

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla nr 3: Utrzymaj

czujność i trzeźwość Senność i zmęczenie mogą poważnie osłabić refleks i zdolność motocyklisty do reagowania. Rowerzyści powinni unikać jazdy, gdy są bardzo zmęczeni, i robić regularne krótkie przerwy w prowadzeniu pojazdu. Alkohol i inne narkotyki również poważnie wpływają na osąd i należy ich bezwzględnie unikać podczas jazdy motocyklem.

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla nr 4: Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego

Znaczna liczba motocyklistów biorących udział w wypadkach jeździ bez prawa jazdy lub ma nieprawidłowe prawo jazdy. Motocykliści powinni upewnić się, że ich licencja jest zawsze aktualna, i dbać o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zdecydowanie zaleca się regularne odświeżanie przepisów drogowych i lokalnych przepisów ruchu drogowego, a co najważniejsze …… nie przyspieszaj!

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla # 5: Bezpieczeństwo i planowanie roweru

Motocykliści powinni przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa motocykla przed każdą jazdą. Wypadki często występują w wyniku problemów mechanicznych. Planuj z wyprzedzeniem, jeżdżąc w grupie. Określ trasę z wyprzedzeniem i upewnij się, że jest ona koordynowana z innymi zawodnikami.

Wskazówka bezpieczeństwa motocykla # 6: Ciągłe uczenie się i doskonalenie

Duży odsetek motocyklistów biorących udział w wypadkach nie przeszedł szkolenia kierowców. Zapis na szkolenie motocyklowe to dobry sposób na rozwijanie podstawowych umiejętności jeździeckich. Po nabyciu podstawowych technik motocykliści mogą wyostrzyć umiejętności jazdy ulicznej i unikania wypadków, biorąc udział w kursie jazdy defensywnej lub zaawansowanym programie dla motocyklistów.

Motocykliści mają obowiązek chronić się w miarę możliwości. Ucząc się wskazówek dotyczących bezpieczeństwa motocykla, takich jak noszenie dobrego kasku, ochrony oczu, odzieży ochronnej i dobrych butów, rowerzyści mogą być lepiej wyposażeni podczas jazdy. Wiesz, że to ma sens

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.